top of page

Trasy wycieczek

Zapraszamy Państwa do skorzystania z niezapomnianych wrażeń podczas zwiedzania Krakowa.Możemy jednorazowo przewieżć grupę do 100 osób.Nasze pojazdy są zaopatrzone w folie chroniące przed wiatrem,deszczem i śniegiem.Oferujemy nasze usługi 12 miesięcy w roku.

W czasie wycieczki odtwarzane jest opowiadanie o zabytkach w jednym z następującym języku:polskim,angielskim,niemieckim,hiszpańskim,włoskim,rosyjskim,norweskim,francuskim,japońskim,fińskim,szwedzkim,ukraińskim,czeskim oraz węgierskim.

Stare Miasto / Old Town

Wycieczkę rozpoczynamy w dowolnym miejscu.
Wyjeżdżamy z Małego Rynku w kierunku Placu Św.Ducha gdzie pokazujemy kościół św.Krzyża ,Teatr im.Słowackiego oraz
fragment murów Miasta z Bramą Floriańską.Następnie mijając Barbakan oraz Pomnik Grunwaldzki i kościół św.Floriana jedziemy pod Muzeum Czartoryskich.Potem jedziemy na Rynek Główny gdzie pokazujemy Bazylikę Mariacką i Sukiennice.

Przez Plac Szczepański jedziemy na ul.św.Anny pod Kolegiatę św.Anny,Collegium Medicum i Collegium Maius.

Następnie mijając Wieżę Ratuszową udajemy się na ul.Franciszkańską pod kościół oo.Franciszkanów i Pałac Biskupi ze słynnym oknem papieskim.

Następnie jedziemy pod Uniwersytet Jagielloński;po drodze pokazując najsłynniejszy kopiec w Krakowie - Kopiec Kościuszki.

Potem mijając Filharmonię Krakowską udajemy się w stronę Wzgórza Wawelskiego pokazując Wawel z Katedrą Wawelską oraz jedziemy na ul.Bernardyńską pod Smoczą Jamę .

Kazimierz / Kazimierz district

Następnie udajemy się na Kazimierz.
Po wysłuchaniu opowiadania o Kazimierzu wjeżdżamy na pl.Wolnica gdzie Turyści zobaczą dawny Ratusz kazimierski(a obecnie Muzeum Etnograficzne)oraz kościół Bożego Ciała.
Potem mijając synagogę Wysoką udajemy się na ul .Szeroką z 3 synagogami :Starą ;Poppera ;Remuh )oraz starym cmentarzem żydowskim i kamienicą w której urodziła się Helena Rubinstein.
Następnie mijając dawne sklepy żydowskie jedziemy na Plac Nowy pokazując po drodze synagogi Izaaka i Kupa.

Getto Fabryka Schindlera/ Ghetto / Schindler's Factory

Kazimierz opuszczamy mijając synagogę Tempel i udajemy się pod fabrykę Oskara Schindlera przejeżdżając przez plac Bohaterów Getta na którym w czasie II Wojny Światowej znajdowało się Getto Żydowskie.
Mijając po drodze mury getta kończymy wycieczkę w dowolnym miejscu wskazanym przez Turystów.

bottom of page